Primář Stodůlka oceněn na mezinárodním kongresu v Indii

27.6.2016

Primář Pavel Stodůlka byl významným hostem a přednášejícím na prestižní mezinárodní oftalmologické konferenci v indické Bombaji. Z této konference Eye Advance 2016 si přivezl ocenění za mimořádný přínos očnímu lékařství.

Kongresu, který organizovala Indická oftalmologická akademie, se zúčastnila řada uznávaných oftalmologů z celého světa (např. Roberto Bellucci z Itálie). Slavnostního ceremoniálu, kde bylo doktoru Stodůlkovi ocenění předáno, se účastnil také velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka.

Primář Stodůlka, který patří mezi špičky očního lékařství, si tohoto ocenění velmi váží. Opět dokázal, že patří ke světově uznávaným kapacitám a že oční lékařství na klinikách Gemini je na velmi vysoké úrovni. Doktor Stodůlka provedl celou řadu operací jako první v ČR, Evropě nebo dokonce na světě, například první laserovou operaci metodou LASIK v ČR v roce 1995, první operaci šedého zákalu laserem Victus v Evropě, implantaci umělé rohovky Boston, nebo implantaci nové fakické čočky, kterou v roce 2014 provedl jako první na světě.

Fotogalerie a video.