Pavel Stodůlka se stal prvním prezidentem organizace AECOS z východní Evropy

16.6.2022

Zakladatel sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka byl slavnostně jmenován prezidentem AECOS. Je tak nejen prvním Čechem, ale současně i prvním lékařem z východní části Evropy v čele této prestižní společnosti. Potvrdilo se tak vysoké renomé české chirurgie ve světě. 

Americko-evropská odborná společnost očních chirurgů (AECOS) se soustředí zejména na vzdělávání očních chirurgů a aktivně podporuje inovace v oftalmologii. Její výjimečnost spočívá především v propojení očních lékařů s praxí - s investory, výrobci či univerzitami. "Je to čest stát v čele takto prestižní organizace. Mé zvolení potvrzuje vysokou prestiž české oční chirurgie ve světě. Ve funkci prezidenta chci navázat a udržet vysokou kvalitu kongresů a vzdělávacích i inovačních činností organizace," řekl o svém zvolení do funkce Pavel Stodůlka.

Oficiální jmenování do funkce proběhlo na kongresu v belgických Antverpách 11. června 2022. Zazněly zde podnětné přednášky jako například témata umělá inteligence, trendy v oftalmologii, nové lasery pro oční operace či postavení žen - lékařek - v oční chirurgii.

V rámci kongresu jsou rovněž udělovány granty pro výzkum a vývoj v oftalmologii. Pavel Stodůlka, coby nový prezident společnosti, vyhlásil výsledky minulého grantu zaměřeného na příčiny syndromu suchého oka. Dále vyhlásil vítěze letošního ročníku, který získá grant na výzkum nové operační metody keratokonu.