Oční chirurg Pavel Stodůlka přednášel v Austrálii na kongresu AUSCRS

15.8.2022

Australská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů uspořádala ve dnech 3. až 6. srpna 2022 nadnárodní odborný kongres. Mezi přednášejícími oftalmology z celého světa byl také český oční chirurg a zakladatel očních klinik Gemini Pavel Stodůlka. To potvrzuje vysokou úroveň českého očního lékařství.

Australská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů se věnuje zejména vzdělávání lékařů a zdravotníků v nejnovějších trendech oboru oftalmologie. Založena byla v roce 1995 s myšlenkou sdílet nejnovější poznatky a zkušenosti z oční medicíny. Kongres byl rozdělen do několika sekcí, jako vybavení pro kataraktovou chirurgii nebo trendy v refrakční chirurgii.
MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR přednášel o biosyntetické mikročočce pro korekci presbyopie, femtomatrixovém laseru s robotickým ramenem vyvinutém francouzskou firmou Keranova ve spolupráci s oční klinikou Gemini a dále o CAPSULaseru pro operace šedého zákalu.

Oftalmologický kongres zpestřila speciální část programu, kdy jsou účastníci převlečeni do humorných kostýmů. Ty se tematicky liší a jsou jiné pro jednotlivé sekce.