Dr. Pomahač navštívil primáře Stodůlku a kliniku Gemini ve Zlíně

28.7.2011

Běžné čtvrteční a navíc upršené odpoledne zpestřila v Gemini návštěva světoznámého lékaře českého původu Bohdana Pomahače, který si při své návštěvě pana primáře Stodůlky prohlédl i oční kliniku Gemini a její nové špičkové technické vybavení. Dr. Pomahač působí v americkém Bostonu a proslul především první provedenou úplnou transplantací lidského obličeje v USA. Je průkopníkem ve svém oboru a na kontě má již 4 úspěšné úplné transplantace lidské tváře. S primářem Stodůlkou otevřeli dialog o možné spolupráci a diskutovali mimo jiné i na téma očních operací u pacientů po transplantaci tváře.

Oba dva lékaři se potkali již v místě svého rodiště – oba se narodili v Ostravě. Studovali společně v Olomouci a po studiích se oba dva vydali za moře získávat nové zkušenosti. Dr. Bohdan Pomahač se vydal do USA, zatímco MUDr. Pavel Stodůlka severněji do Kanady. Pomahač v Americe zůstal, kdežto MUDr. Stodůlka se vrátil, aby svými zkušenostmi obohatil českou oftalmologii.

Dr. Bohdan Pomahač je především proslulý operací, při které jako první transplantoval pacientovi celý obličej. Tato operace se uskutečnila ve Spojených Státech.
MUDr. Stodůlka jako první provedl v České republice první bezbolestné operace odstranění dioptrických vad metodami LASIK a LASIK femtosekundovým laserem.

 

Přečtěte si, co se o setkání obou lékařů napsalo:

http://zlin.cz/article.php?ID=493549

http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/chirurg-ktery-vraci-lidem-obliceje-navstivil-gemin.html

http://zlin.cz/article.php?ID=493541