Aktuality

Uznání prim. Stodůlkovi od zakladatele laserové refrakční chirurgie

9.4.2014
Prim. Stodůlka se v Japonsku na Světovém kongrese oftalmologů (WOC 2014), kde sám přednášel, setkal s ikonou laserových operací profesorem Johnem Marshallem. Profesor Marshall je světovou kapacitou v oborou oftalmologie, je zakladatelem laserové refrakční chirurgie. 
Po tomto setkání obdržel prim. Stodůlka od profesora e-mailovou zprávu, která je pro pana primáře velkým uznáním:

- - -
 

Prim. Stodůlka přednášel na Světovém kongrese oftalmologů

4.4.2014

Prim. Stodůlka přednášel na prestižním Světovém kongrese oftalmologů (WOC 2014), který se konal 2. - 6. dubna 2014 v Japonském Tokyu.
Své zkušenosti tak předával lékařům z celého světa.

- - -

 

Prim. Stodůlka pozván na sjezd UKISCRS

24.3.2014

Prim. Stodůlka byl pozván na prestižní 38. setkání UKISCRS (Britská a irská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů), aby ve svém příspěvku zhodnotil historii uplynulých 10 let laserových operací s využitím femtosekundového laseru  v oftalmologii. Toto setkání se uskuteční 12. září 2014 v Londýně.

 

Proběhl 7. ročník Zlínského očního festivalu

18.3.2014

Oční specialisté z Česka i zahraničí se 14. března sjeli do Zlína na pravidelnou odbornou konferenci pořádanou prim. Stodůlkou a klinikou Gemini.

Tradiční a oblíbenou součástí Zlínského očního festivalu jsou také operace v přímém přenosu. Letošní ročník nabídl pět živě přenášených operací provedených prim. Stodůlkou a prim. Fučíkem na zlínském pracovišti oční kliniky Gemini. Šestou operaci v přímém přenosu do Zlína provedl v Belgii Dr. Erik Mertens.

Ocenění za celoživotní přínos oční medicíně převzal známý zlínský oftalmolog doc. MUDr. Karel Kuběna, CSc.

- - -


 

Prim. Stodůlka přednášel na nejprestižnějších očních klinikách v Saudské Arábii

10.3.2014

Prim. Stodůlka byl pozván přednášet na nejprestižnější soukromou oční kliniku Al Hokama v Rijádu v Saudské Arábii. Jeho přednáška se týkala moderních laserových operací laserem VICTUS. Součástí celého dne byla i slavnostní večeře s primáři kliniky v tradiční saudské restauraci, kde se prostíralo na koberci.

Prim. Stodůlka přednášel o moderních laserových operacích laserem VICTUS na nejprestižnějších očních klinikách v Saudské Arábii.

Dále program prim. Stodůlky v Rijádu pokračoval přednáškou na výročním kongrese saudských očních lékařů, který zahájil samotný saudský princ. Prim. Stodůlka dostal také výjimečné pozvání přednášet a učit laserové operace své kolegy v King Khaled Eye Specialist Hospital, což je největší a nejvýznamnější oční klinika na blízkém východě.

Operaci laserem VICTUS nové generace provedl prim. Stodůlka začátkem února ve Zlíně jako první na světě. Zlínská oční klinika je navíc jedinou klinikou v Evropě, která disponuje hned dvěma lasery VICTUS.

- - -

 

Prim. Stodůlka hostem Snídaně s Novou 27.2.2014

28.2.2014

Pan primář Stodůlka byl  27.2.2014 společně se svou pacientkou paní Hanou Charvátovou hostem Snídaně s Novou. Paní Charvátová je první pacientkou v České republice, jíž primář Stodůlka vrátil vidění pomocí implantace umělé oční roohovky tzv. bostonského typu. 

Letos je to 5 let od operace paní Charvátové, která před ní byla slepá 16 let. Nyní bez problému čte bez brýlí a věnuje se každodenním domácím činnostem. 

Záznam můžete po následující dva dny shlédnout zde: http://novaplus.nova.cz/porad/snidane-s-novou/video/304-snidane-s-novou-27-2-2014

Vstupy s panem primářem a paní Charvátou jsou ve 23. a 40. minutě vysílání.

- - -

 

 

Prim. Stodůlka přednášel v nejvýznamnější oční nemocnici Blízkého východu

24.2.2014

O víkendu 1.-2. března 2014 přednášel prim. Stodůlka o laserové operaci novým femtosekundovým laserem VICTUS v Saudské Arábii v nejvýznamnější oční nemocnici Blízkého východu King Khaled Eye Specialist Hospital v Rijádu.

Operaci laserem VICTUS nové generace provedl prim. Stodůlka začátkem února ve Zlíně jako první na světě.

 

Zlínská oční klinika je navíc jedinou klinikou v Evropě, která disponuje hned dvěma lasery VICTUS. 

 

Gemini získala díky novému laseru další světové i evropské prvenství

17.2.2014

Bezpečnost, rychlost a přesnost - to jsou vlastnosti laseru VICTUS, který je v současnosti nejuniversálnějším laserem na operace očních vad. Jako první na světě provedl prim. Stodůlka na oční klinice Gemini ve Zlíně operace novým laserem Victus. Laser je vybaven vysoce přesným zařízením na automatizované rozeznávání nitroočních struktur. Operaci podstoupilo ve čtvrtek šest pacientů. „Operace je ještě kratší a šetrnější než tomu bylo dosud,“ uvedl Pavel Stodůlka. 

- - -

 

Kapitola prim. Stodůlky v knize o laserových operacích šedého zákalu

13.1.2014

Závěrem roku 2013 vyšla v nakladatelství JP Medical Publishers jedna z
prvních odborných knih na světě o laserové operaci šedého zákalu a čočky s
názvem Femtolaser Cataract Surgery.

- - -

 

Prim. Stodůlka přednášel na kongresu Advanced Laser Technology Video Symposium v New Orleans

28.11.2013

Prim. Stodůlka přednášel na kongresu Advanced Laser Technology Video Symposium v New Orleans, pořádaném American Academy of Ophthalmology. Na kongresu, který se konal v New Orleans 17. listopadu, představil prim. Stodůlka úplně poprvé nový excimerový laser TECHNOLAS TENEO pro operace očních vad od společnosti Bausch + Lomb. Tento laser je ve světě novinkou a přednáška prim. Stodůlky vzbudila velkou pozornost a zájem. - - -

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   další