Aktuality

Pavel Stodůlka přednášel na kongresu ASCRS ve Washingtonu D.C

29.4.2022

V hlavním městě USA se konal od 22. do 26. dubna 2022 sjezd Americké společnosti kataraktové a refrakční chirurgie (ASCRS). Mezi přednášejícími byl také oční chirurg Pavel Stodůlka.

 

Pavel Stodůlka implantoval celosvětově první trifokální čočku FineVision HP TORIC

22.4.2022

Oční chirurg Pavel Stodůlka má nové světové prvenství. Provedl první implantaci nové hydrofobní trifokální torické nitrooční čočky FineVison HP. Ta dokáže odstranit dioptrickou vadu na všechny tři vzdálenosti u pacientů s astigmatismem.

 

První laserovou operaci očí metodou CLEAR v Česku a Rakousku provedl Pavel Stodůlka

11.4.2022

V roce 2015 byl poprvé v České republice použit laser Z8 švýcarského výrobce Ziemer. Stalo se tak na oční klinice Gemini. Nyní tento laser asistuje u nové metody laserových očních operací CLEAR. První české a rakouské pacienty operoval spolu se svým týmem oční chirurg Pavel Stodůlka.

 

Po dvou letech se zdravotníci sešli na 15. ročníku Zlínského očního festivalu

31.3.2022

Po dvou letech se ZOF uskutečnil v prostorách zlínského Kongresového centra. Setkalo se zde až 500 účastníků z řad odborné veřejnosti. Na oftalmologickém festivalu přednášeli přední odborníci z Česka i ze zahraničí. Součástí byla také živě přenášená mezinárodní diskuze v sekci European Ophthalmology Institute.

 

Pavel Stodůlka v rozhovoru pro Český rozhlas o laserových a kataraktových operacích

1.3.2022

Ve čtvrtek 17. února přijal Pavel Stodůlka pozvání do pořadu Českého rozhlasu. V rozhovoru se věnoval prevenci v oční medicíně, počátkům laserových zákroků a operacím.

 

Desetileté výročí od první operace katarakty laserem VICTUS v Evropě

7.2.2022

7. února 2012 se uskutečnila první operace šedého zákalu laserem VICTUS v Evropě. Prvenství patří očnímu chirurgovi Pavlu Stodůlkovi. První pacientka zákrok podstoupila na oční klinice Gemini. Zavedení femtosekundového laseru VICTUS znamenalo pro oční medicínu významný posun.

 

Pavel Stodůlka se zúčastnil první schůze nově zvoleného výboru ČOS

1.2.2022

Výbor České oftalmologické společnosti se poslední lednový den poprvé setkal v novém složení. S kolegyněmi a kolegy oftalmology zasedal také oční chirurg Pavel Stodůlka, který byl zvolen do výboru již podruhé. 

 

Pavel Stodůlka se podílí na vývoji laseru s robotickým ramenem

13.1.2022

Oční klinika Gemini v čele s Pavlem Stodůlkou se dlouhodobě podílí na vývoji unikátního laseru s robotickým ramenem ve spolupráci s francouzským výrobcem Keranova. Vůbec poprvé na světě operace tímto laserem proběhly ve Zlíně.

 

Gemini založené Pavlem Stodůlkou se stalo počtvrté Nejdůvěryhodnějších oční klinikou

15.11.2021

Galavečer Nejdůvěryhodnějších značek proběhl v prostorách Martinického Paláce v Praze 11. listopadu 2021. Svými hlasy zvolily Gemini tisíce českých spotřebitelů již počtvrté. Letos hodnotilo 4000 Čechů z téměř 700 značek v 80 kategoriích.

 

Oční chirurg Pavel Stodůlka byl opětovně zvolen do výboru ESCRS

5.10.2021

Pavel Stodůlka byl znovu zvolen do výboru organizace evropských očních lékařů ESCRS. Jeho oficiální znovuzvolení do výboru proběhne během 39. ročníku kongresu.

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   další