Aktuality

Oční chirurg Pavel Stodůlka přednášel v Austrálii na kongresu AUSCRS

15.8.2022

Oftalmologický kongres, který pořádala Australská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů (AUSCRS), se konal 3. až 6. srpna 2022. Mezi přednášejícími byl také oční chirurg a zakladatel klinik Gemini Pavel Stodůlka. Přednášel například o biosyntetické mikročočce pro korekci presbyopie, dále CAPSULaseru pro operace šedého zákalu nebo o výsledcích klinické studie týkající se operace katarakty za použití femtomatrixového laseru s robotický ramenem.

 

Pavel Stodůlka se stal prvním prezidentem organizace AECOS z východní Evropy

16.6.2022

Zakladatel sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka je nejen prvním Čechem, ale současně i prvním lékařem z východní části Evropy v čele prestižní společnosti AECOS. Potvrdilo se tak vysoké renomé české chirurgie ve světě. 

 

Na sjezdu ČSRKCH excelovala sekce ESCRS ACADEMY

30.5.2022

O víkendu 20. a 21. května 2022 se v Olomouci konal 19. kongres České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie. Primář zlínské oční kliniky Gemini Pavel Stodůlka přednášel o použití kapsulární značky vytvořené trypanovou modří u centrace kapsulotomie.

 

Pavel Stodůlka přednášel na kongresu ASCRS ve Washingtonu D.C

29.4.2022

V hlavním městě USA se konal od 22. do 26. dubna 2022 sjezd Americké společnosti kataraktové a refrakční chirurgie (ASCRS). Mezi přednášejícími byl také oční chirurg Pavel Stodůlka.

 

Pavel Stodůlka implantoval celosvětově první trifokální čočku FineVision HP TORIC

22.4.2022

Oční chirurg Pavel Stodůlka má nové světové prvenství. Provedl první implantaci nové hydrofobní trifokální torické nitrooční čočky FineVison HP. Ta dokáže odstranit dioptrickou vadu na všechny tři vzdálenosti u pacientů s astigmatismem.

 

První laserovou operaci očí metodou CLEAR v Česku a Rakousku provedl Pavel Stodůlka

11.4.2022

V roce 2015 byl poprvé v České republice použit laser Z8 švýcarského výrobce Ziemer. Stalo se tak na oční klinice Gemini. Nyní tento laser asistuje u nové metody laserových očních operací CLEAR. První české a rakouské pacienty operoval spolu se svým týmem oční chirurg Pavel Stodůlka.

 

Po dvou letech se zdravotníci sešli na 15. ročníku Zlínského očního festivalu

31.3.2022

Po dvou letech se ZOF uskutečnil v prostorách zlínského Kongresového centra. Setkalo se zde až 500 účastníků z řad odborné veřejnosti. Na oftalmologickém festivalu přednášeli přední odborníci z Česka i ze zahraničí. Součástí byla také živě přenášená mezinárodní diskuze v sekci European Ophthalmology Institute.

 

Pavel Stodůlka v rozhovoru pro Český rozhlas o laserových a kataraktových operacích

1.3.2022

Ve čtvrtek 17. února přijal Pavel Stodůlka pozvání do pořadu Českého rozhlasu. V rozhovoru se věnoval prevenci v oční medicíně, počátkům laserových zákroků a operacím.

 

Desetileté výročí od první operace katarakty laserem VICTUS v Evropě

7.2.2022

7. února 2012 se uskutečnila první operace šedého zákalu laserem VICTUS v Evropě. Prvenství patří očnímu chirurgovi Pavlu Stodůlkovi. První pacientka zákrok podstoupila na oční klinice Gemini. Zavedení femtosekundového laseru VICTUS znamenalo pro oční medicínu významný posun.

 

Pavel Stodůlka se zúčastnil první schůze nově zvoleného výboru ČOS

1.2.2022

Výbor České oftalmologické společnosti se poslední lednový den poprvé setkal v novém složení. S kolegyněmi a kolegy oftalmology zasedal také oční chirurg Pavel Stodůlka, který byl zvolen do výboru již podruhé. 

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   další