Aktuality

Unikátní 6D laser Schwind Amaris 750 v Gemini ve Zlíně

15.12.2010

Německý výrobce laserové techniky, firma Schwind, si vybral soukromou oční kliniku Gemini jako exkluzivní pracoviště, na které dodala svůj unikátní 6D laser Schwind Amaris 750S. Jde o nejrychlejší a nejpřesnější laser na světě, který byl poprvé prezentován na mezinárodním kongrese ESCRS v Paříži letos na podzim. Gemini je prvním pracovištěm v České republice a jedním z mála klinik v Evropě, která tento laser vlastní. Na světě jich je v provozu přibližně jen 10. Nový 6D laser je unikátní svou rychlostí, díky níž lze dosáhnout zkrácení času celé operace. Odstranění 1 dioptrie trvá méně než 1,5  sekundy. Laser je navíc vybaven zařízením „eye tracker,“ které sleduje oko v každém jeho pohybu, a tím zajišťuje maximální přesnost a bezpečnost celého zákroku. Laser Schwind Amaris umožňuje operace všech očních vad včetně vysoké krátkozrakosti. Poslechněte si, co o novém 6D laseru říká primář Pavel Stodůlka 6d-laser-na-radiu-zlin.mp3 .

 

 

Podzimní oční kongres ve Zlíně

29.11.2010

Ve druhé polovině měsíce listopadu navštívili zlínské pracoviště oční kliniky Gemini dva američtí oční lékaři - Dr. Waring z Atlanty a Dr. Carter z Dallasu. Oba lékaři světového významu se přijeli do Zlína podívat na vybavení kliniky, ale především na nové oční operace, které se v Gemini vyvíjí. Kromě návštěvy Gemini se Dr. Waring a Dr. Carter aktivně účastnili i čtvrtečního Podzimního zlínského očního kongresu, který se konal v hotelu Baltaci Atrium a na kterém oba prezentovali své přednášky asi stovce zlínských očních lékařů a sester.  

 

Česká hlava 2010

22.11.2010

Prim. Stodůlka byl společně se dvěma pacienty, kterým implantoval umělou rohovku, pozván jako čestný host do pořadu ČT Česká hlava, který oceňuje každoročně nejvýznamnější české vědce a je nazýván "česká Nobelovka". Umělou rohovkou vrátil tým oční kliniky Gemini vidění asi desítce lidem, z nichž někteří byli slepí i několik desítek let. Vidění po implantaci umělé rohovky se může zlepšit pouze u těch očí, kde je v pořádku sítnice a zrakový nerv. Přidružený zelený zákal a nemoci sítnice mohou vidění zlepšené operací umělé rohovky opět zhoršit. Pořad jste mohli shlédnout v sobotu 20. listopadu na ČT1. V sekci média na našem webu se můžete podívat na zkrácený záznam.

 

Pan primář Stodůlka v Českém rozhlase Ostrava

11.11.2010

Pokud jste si v pondělí 8. listopadu naladili frekvenci Českého rozhlasu Ostrava, mohli jste si v odpoledním pořadu Apetýt Dagmar Misařové vyslechnout rozhovor s primářem MUDr. Pavlem Stodůlkou o očních operacích a především o novém pracovišti Gemini oční kliniky v Ostravě. Pokud jste však poslouchat nestihli nebo nemohli, zvukový záznam rozhlasového vysílání si můžete poslechnout z archivu Českého rozhlasu.

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13