Aktuality

Primář Stodůlka v pořadu Rendez-vous ze Zlína

13.6.2011

Poslouchejte dnes v 15:05 rozhlasovou stanici Český rozhlas Brno. Hostem pořadu Dany Lipovské Rendez-vous ze Zlína bude pan primář Pavel Stodůlka.http://www2.rozhlas.cz/program/stanice/2011-06-13?st=9

 

Dcera Tomáše Bati s manželem navštívili Gemini

6.5.2011

Oční kliniku Gemini ve Zlíně navštívili další členové rodiny Tomáše Bati. Dcera Tomáše Bati Monica Mary přijela do Gemini s manželem, francouzským lékařem, Régisem Pignalem. Oba dva se nechali vyšetřit panem primářem Stodůlkou a pan Régis Pignal u něj podstoupil implantaci multifokální čočky. Účelem operace bylo, aby pan Pignal nemusel používat brýle. Po samotném panu Tomáši Baťovi, operoval primář Stodůlka i jeho dceru Rosemarie a vnuka Thomase.

 

Návrat vidění po 40ti letech

29.4.2011

Ve čtvrtek 28.4.2011 se našemu operačnímu týmu opět podařila unikátní operace. Prim. Stodůlka implantací umělé rohovky vrátil vidění pacientovi, který byl přes 40 let slepý. Pan Kalous na první kontrole viděl 30% a hýřil štěstím a veselou náladou. Prý špatně spal, protože se musel pořád na něco dívat. :) Když jsme jej vyfotili, chtěl se hned na obrázek podívat. Pan Kalous oslepl v dětství po opaření vřelou polévkou z tlakového hrnce. První pacientka s umělou rohovkou Boston KPRO v ČR p. Charvátová vidí již třetím rokem a žije zcela samostatný a plnohodnotný život ve Vsetíně, kde chodí sama po městě a čte si knížky bez brýlí. Našim nejznámějším pacientem s umělou rohovkou je pan Pavela, kterému umělá rohovka vrátila vidění po celých 53 letech slepoty, což je nejdelší případ vyléčené slepoty, který je ve světě znám. Pan Pavela viděl s umělou rohovkou 10 měsíců a poté se vidění zhoršilo z důvodu odchlípené a svraštělé sítnice. Celkem jsme umělou rohovkou vrátili vidění asi desítce slepých pacientů.

Je to moc pěkný pocit, vracet lidem zrak po tak dlouhé době a pro očního lékaře nemůže být nic pěknějšího. Děkuji za to celému týmu. Pacientům s umělou rohovkou přeji, aby jim vidění vydrželo, protože je ohrožováno celou řadou pozdních komplikací.
S pozdravem Pavel Stodůlka

 

Ján Svorada a Kateřina Čechmánková v GEMINI

21.4.2011

Před velikonoční čas si pro laserovou operaci vybral Ján Svorada - úspěšný český cyklista slovenského původu, několikanásobný mistr České republiky v silniční cyklistice a jezdec Tour de France. Ján Svorada si oči nechal laserem operovat již dříve, ale nyní ho do Gemini přilákal nový 6D laser, kterým je možné zrak ještě dále vylepšit díky vysoké preciznosti. Lákavá je také rychlá rekonvalescence a pro Jána Svoradu je tak příslibem brzkého návratu na kolo. Téhož dne podstoupila laserovou operaci 6D laserem ve Zlíně i dcera slavného českého hokejisty Čechmánka - Kateřina Čechmánková.

 

Setkání seniorů s lékaři oční kliniky GEMINI

8.4.2011

Ve stejný den, v úterý 5. dubna 2011, měli senioři možnost setkat se hned se dvěma primáři oční kliniky Gemini. Ovšem nikoli na jednom místě, ale na obou koncích republiky. Pan primář Stodůlka přijel za asi 200 seniory do Hulína, pan primář Fučík za 40 seniory do Říčan u Prahy. Obě přednášky ale spojovalo jejich téma, totiž nejčastější oční onemocnění a problémy, operace šedého zákalu, léčba sítnice a nové trendy a možnosti v oftalmologii. Obě svě setkání byla posluchači v Praze i v Hulíně hodnocena jako úspěšná a velmi přínosná.

 

Lékař roku 2010

28.3.2011

Pan primář Stodůlka převzal v neděli 25. března v Národním divadle v Praze ocenění Unie pacientů s názvem Jeséniova cena. Cena mu byla udělena v rámci vyhlašování ankety Lékař roku 2010, která je každoročně udělována lékařům v několika kategoriích za výjimečné lékařské počiny, ale i za lidský přístup k výkonu lékařského povolání.

 

Zpevnění rohovky CXL rychleji a bezbolestně

10.3.2011

V nadcházejících dnech uvede do provozu Gemini oční klinika ve Zlíně nový přístroj k operacím metodou CXL (cross-linking) pro zpevnění rohovky. Tento nový přístroj představuje rychlé a bezbolestné řešení pro pacienty s keratokonem. Zákrok je 10x rychlejší než stávající technologie a trvá pouhé 3 minuty. Nové Avedro KXL v Gemini je prvním přístrojem ve střední Evropě.

 

Hrdina roku 2010

8.3.2011


Tématem zlínského týdeníku Sedmička, který vyšel minulý čtvrtek, je anketa Hrdina roku 2010. Pro ni vybrali redaktoři v každém kraji 7 lidí, kterým se podařilo dosáhnout něčeho mimořádného. Mezi těmito 7 je i primář oční kliniky Gemini MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D. Hlas mu můžete dát na webových stránkách Sedmičky http://www.sedmicka.cz/zlin/hrdina-roku.

 

Pozvánka na Zlínský oční festival 2011

11.2.2011

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovoluji si vás pozvat na 4. ročník Zlínského očního festivalu, který poprvé pořádáme ve zcela nových prostorách Kongresového centra města Zlín. Velmi rádi vás ve Zlíně uvítáme a vaše příspěvky zařadíme do programu. Podobně jako v minulých ročnících budou také letos některé kasuistiky zpestřeny i aktivní účastí samotných pacientů. Snad vás nezvyklé pojetí očního festivalu zaujme a bude pro vás cenným odborným i kulturním zážitkem.

 

Philippe Sourdille na klinice Gemini

19.1.2011

V lednu poctil svou návštěvou kliniku Gemini Philippe Sourdille - bývalý prezident evropské oftalmologické společnosti ESCRS (European Society of Cataract and Refractive Surgeons). Pan profesor přijel z Francie a svými přednáškami obohatil Novoroční zlínský i ostravský oční kongres, který při příležitosti návštěvy profesora Sourdilla uspořádala klinika Gemini.

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   další