Aktuality

Lékař roku 2010

28.3.2011

Pan primář Stodůlka převzal v neděli 25. března v Národním divadle v Praze ocenění Unie pacientů s názvem Jeséniova cena. Cena mu byla udělena v rámci vyhlašování ankety Lékař roku 2010, která je každoročně udělována lékařům v několika kategoriích za výjimečné lékařské počiny, ale i za lidský přístup k výkonu lékařského povolání.

 

Zpevnění rohovky CXL rychleji a bezbolestně

10.3.2011

V nadcházejících dnech uvede do provozu Gemini oční klinika ve Zlíně nový přístroj k operacím metodou CXL (cross-linking) pro zpevnění rohovky. Tento nový přístroj představuje rychlé a bezbolestné řešení pro pacienty s keratokonem. Zákrok je 10x rychlejší než stávající technologie a trvá pouhé 3 minuty. Nové Avedro KXL v Gemini je prvním přístrojem ve střední Evropě.

 

Hrdina roku 2010

8.3.2011


Tématem zlínského týdeníku Sedmička, který vyšel minulý čtvrtek, je anketa Hrdina roku 2010. Pro ni vybrali redaktoři v každém kraji 7 lidí, kterým se podařilo dosáhnout něčeho mimořádného. Mezi těmito 7 je i primář oční kliniky Gemini MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D. Hlas mu můžete dát na webových stránkách Sedmičky http://www.sedmicka.cz/zlin/hrdina-roku.

 

Pozvánka na Zlínský oční festival 2011

11.2.2011

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovoluji si vás pozvat na 4. ročník Zlínského očního festivalu, který poprvé pořádáme ve zcela nových prostorách Kongresového centra města Zlín. Velmi rádi vás ve Zlíně uvítáme a vaše příspěvky zařadíme do programu. Podobně jako v minulých ročnících budou také letos některé kasuistiky zpestřeny i aktivní účastí samotných pacientů. Snad vás nezvyklé pojetí očního festivalu zaujme a bude pro vás cenným odborným i kulturním zážitkem.

 

Philippe Sourdille na klinice Gemini

19.1.2011

V lednu poctil svou návštěvou kliniku Gemini Philippe Sourdille - bývalý prezident evropské oftalmologické společnosti ESCRS (European Society of Cataract and Refractive Surgeons). Pan profesor přijel z Francie a svými přednáškami obohatil Novoroční zlínský i ostravský oční kongres, který při příležitosti návštěvy profesora Sourdilla uspořádala klinika Gemini.

 

Unikátní 6D laser Schwind Amaris 750 v Gemini ve Zlíně

15.12.2010

Německý výrobce laserové techniky, firma Schwind, si vybral soukromou oční kliniku Gemini jako exkluzivní pracoviště, na které dodala svůj unikátní 6D laser Schwind Amaris 750S. Jde o nejrychlejší a nejpřesnější laser na světě, který byl poprvé prezentován na mezinárodním kongrese ESCRS v Paříži letos na podzim. Gemini je prvním pracovištěm v České republice a jedním z mála klinik v Evropě, která tento laser vlastní. Na světě jich je v provozu přibližně jen 10. Nový 6D laser je unikátní svou rychlostí, díky níž lze dosáhnout zkrácení času celé operace. Odstranění 1 dioptrie trvá méně než 1,5  sekundy. Laser je navíc vybaven zařízením „eye tracker,“ které sleduje oko v každém jeho pohybu, a tím zajišťuje maximální přesnost a bezpečnost celého zákroku. Laser Schwind Amaris umožňuje operace všech očních vad včetně vysoké krátkozrakosti. Poslechněte si, co o novém 6D laseru říká primář Pavel Stodůlka 6d-laser-na-radiu-zlin.mp3 .

 

 

Podzimní oční kongres ve Zlíně

29.11.2010

Ve druhé polovině měsíce listopadu navštívili zlínské pracoviště oční kliniky Gemini dva američtí oční lékaři - Dr. Waring z Atlanty a Dr. Carter z Dallasu. Oba lékaři světového významu se přijeli do Zlína podívat na vybavení kliniky, ale především na nové oční operace, které se v Gemini vyvíjí. Kromě návštěvy Gemini se Dr. Waring a Dr. Carter aktivně účastnili i čtvrtečního Podzimního zlínského očního kongresu, který se konal v hotelu Baltaci Atrium a na kterém oba prezentovali své přednášky asi stovce zlínských očních lékařů a sester.  

 

Česká hlava 2010

22.11.2010

Prim. Stodůlka byl společně se dvěma pacienty, kterým implantoval umělou rohovku, pozván jako čestný host do pořadu ČT Česká hlava, který oceňuje každoročně nejvýznamnější české vědce a je nazýván "česká Nobelovka". Umělou rohovkou vrátil tým oční kliniky Gemini vidění asi desítce lidem, z nichž někteří byli slepí i několik desítek let. Vidění po implantaci umělé rohovky se může zlepšit pouze u těch očí, kde je v pořádku sítnice a zrakový nerv. Přidružený zelený zákal a nemoci sítnice mohou vidění zlepšené operací umělé rohovky opět zhoršit. Pořad jste mohli shlédnout v sobotu 20. listopadu na ČT1. V sekci média na našem webu se můžete podívat na zkrácený záznam.

 

Pan primář Stodůlka v Českém rozhlase Ostrava

11.11.2010

Pokud jste si v pondělí 8. listopadu naladili frekvenci Českého rozhlasu Ostrava, mohli jste si v odpoledním pořadu Apetýt Dagmar Misařové vyslechnout rozhovor s primářem MUDr. Pavlem Stodůlkou o očních operacích a především o novém pracovišti Gemini oční kliniky v Ostravě. Pokud jste však poslouchat nestihli nebo nemohli, zvukový záznam rozhlasového vysílání si můžete poslechnout z archivu Českého rozhlasu.

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12