Aktuality

Léčba keratokonu metodou CXL už za 3 minuty

12.9.2011

Primář Stodůlka provedl ve čtvrtek 8. září na klinice Gemini v Českých Budějovicích operaci metodou CXL za pomoci unikátního přístroje Avedro KXL. Díky tomuto přístroji, který vlastní Gemini jako první v republice a jako jedno z deseti pracovišť ve střední Evropě, se původně třiceti minutový zákrok zkrátí na pouhé 3 minuty. Zákrok je tak pro pacienta šetrnější. Léčba novým přístrojem představuje rychlé a bezbolestné řešení pro pacienty trpící onemocněním rohovky zvaným keratokonus.

 


 

 

Unikátní operace na klinice Gemini

4.8.2011

 

Na oční klinice Gemini ve Zlíně dnes její přednosta a primář MUDr. Pavel Stodůlka provedl unikátní operaci sítnice nejtenčími operačními nástroji, jaké byly zatím v České republice použity. Šlo o tzv. 27G vitrektomii – zákrok, který spočívá v odstranění sklivce tzv. vitrektomem. Jde o ambulantní zákrok, který je prováděn bezstehově a bez nutnosti celkové anestezie. Velikost řezu je menší než 0,4 mm a operace tak poskytuje pacientům výrazný pooperační komfort a rychlé hojení.

 

 

Dr. Pomahač navštívil primáře Stodůlku a kliniku Gemini ve Zlíně

28.7.2011

Běžné čtvrteční a navíc upršené odpoledne zpestřila v Gemini návštěva světoznámého lékaře českého původu Bohdana Pomahače, který si při své návštěvě pana primáře Stodůlky prohlédl i oční kliniku Gemini a její nové špičkové technické vybavení. Dr. Pomahač působí v americkém Bostonu a proslul především první provedenou úplnou transplantací lidského obličeje v USA. Je průkopníkem ve svém oboru a na kontě má již 4 úspěšné úplné transplantace lidské tváře. S primářem Stodůlkou otevřeli dialog o možné spolupráci a diskutovali mimo jiné i na téma očních operací u pacientů po transplantaci tváře.

 

Laser Amaris 750s nově i v Gemini v Praze!

25.7.2011

POZOR! Laserové operace unikátním 6D laserem provádíme nově i na našem pracovišti v Praze. Laser Amaris 750 je nejpřesnější a nejrychlejší laser na operace očních vad na světě. Je vybaven 6D eye trackerem - systémem, který sleduje oko ve všech jeho mikropohybech při operaci frekvencí 1000 skenů za sekundu a umožňuje tak s dosud nevídanou přesností umísťovat laserové pulsy na správné místo na rohovce.

 

Oslavy narozenin pana prezidenta Klause

20.6.2011

V neděli 19.6. se prim. Pavel Stodůlka se svou paní zúčastnili oslavy narozenin pana prezidenta Václava Klause na Pražském hradě. Oslavy se kromě prezidentových příbuzných a jeho nejbližších spolupracovníků zúčastnili např. také houslový virtuos Václav Hudeček, který oslavu uvedl houslovým koncertem, zpěvačka Lucie Bílá, herečka Iva Janžurová a další významné osobnosti českého kulturního a politického života.

 

Primář Stodůlka v pořadu Rendez-vous ze Zlína

13.6.2011

Poslouchejte dnes v 15:05 rozhlasovou stanici Český rozhlas Brno. Hostem pořadu Dany Lipovské Rendez-vous ze Zlína bude pan primář Pavel Stodůlka.http://www2.rozhlas.cz/program/stanice/2011-06-13?st=9

 

Dcera Tomáše Bati s manželem navštívili Gemini

6.5.2011

Oční kliniku Gemini ve Zlíně navštívili další členové rodiny Tomáše Bati. Dcera Tomáše Bati Monica Mary přijela do Gemini s manželem, francouzským lékařem, Régisem Pignalem. Oba dva se nechali vyšetřit panem primářem Stodůlkou a pan Régis Pignal u něj podstoupil implantaci multifokální čočky. Účelem operace bylo, aby pan Pignal nemusel používat brýle. Po samotném panu Tomáši Baťovi, operoval primář Stodůlka i jeho dceru Rosemarie a vnuka Thomase.

 

Návrat vidění po 40ti letech

29.4.2011

Ve čtvrtek 28.4.2011 se našemu operačnímu týmu opět podařila unikátní operace. Prim. Stodůlka implantací umělé rohovky vrátil vidění pacientovi, který byl přes 40 let slepý. Pan Kalous na první kontrole viděl 30% a hýřil štěstím a veselou náladou. Prý špatně spal, protože se musel pořád na něco dívat. :) Když jsme jej vyfotili, chtěl se hned na obrázek podívat. Pan Kalous oslepl v dětství po opaření vřelou polévkou z tlakového hrnce. První pacientka s umělou rohovkou Boston KPRO v ČR p. Charvátová vidí již třetím rokem a žije zcela samostatný a plnohodnotný život ve Vsetíně, kde chodí sama po městě a čte si knížky bez brýlí. Našim nejznámějším pacientem s umělou rohovkou je pan Pavela, kterému umělá rohovka vrátila vidění po celých 53 letech slepoty, což je nejdelší případ vyléčené slepoty, který je ve světě znám. Pan Pavela viděl s umělou rohovkou 10 měsíců a poté se vidění zhoršilo z důvodu odchlípené a svraštělé sítnice. Celkem jsme umělou rohovkou vrátili vidění asi desítce slepých pacientů.

Je to moc pěkný pocit, vracet lidem zrak po tak dlouhé době a pro očního lékaře nemůže být nic pěknějšího. Děkuji za to celému týmu. Pacientům s umělou rohovkou přeji, aby jim vidění vydrželo, protože je ohrožováno celou řadou pozdních komplikací.
S pozdravem Pavel Stodůlka

 

Ján Svorada a Kateřina Čechmánková v GEMINI

21.4.2011

Před velikonoční čas si pro laserovou operaci vybral Ján Svorada - úspěšný český cyklista slovenského původu, několikanásobný mistr České republiky v silniční cyklistice a jezdec Tour de France. Ján Svorada si oči nechal laserem operovat již dříve, ale nyní ho do Gemini přilákal nový 6D laser, kterým je možné zrak ještě dále vylepšit díky vysoké preciznosti. Lákavá je také rychlá rekonvalescence a pro Jána Svoradu je tak příslibem brzkého návratu na kolo. Téhož dne podstoupila laserovou operaci 6D laserem ve Zlíně i dcera slavného českého hokejisty Čechmánka - Kateřina Čechmánková.

 

Setkání seniorů s lékaři oční kliniky GEMINI

8.4.2011

Ve stejný den, v úterý 5. dubna 2011, měli senioři možnost setkat se hned se dvěma primáři oční kliniky Gemini. Ovšem nikoli na jednom místě, ale na obou koncích republiky. Pan primář Stodůlka přijel za asi 200 seniory do Hulína, pan primář Fučík za 40 seniory do Říčan u Prahy. Obě přednášky ale spojovalo jejich téma, totiž nejčastější oční onemocnění a problémy, operace šedého zákalu, léčba sítnice a nové trendy a možnosti v oftalmologii. Obě svě setkání byla posluchači v Praze i v Hulíně hodnocena jako úspěšná a velmi přínosná.

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   další