Aktuality

Oslavy vzniku republiky na Pražském hradě

29.10.2011

Na pozvání pana prezidenta Václava Klause byli pan primář Stodůlka s chotí čestnými hosty recepce na Pražském hradě pořádané 28. října u příležitosti státního svátku České republiky ve Španělském sále.

- - -

 

 

Pan primář Stodůlka v pořadu ČT24 Milénium

5.10.2011

Sledujte dnes v 17:35 na ČT24 pořad Milénium. Pan primář Stodůlka a jeho pacient pan Děcký budou povídat o operaci sklivce nejtenčími nástroji. A pokud nestihnete dnes, můžete se podívat na reprízu v sobotu...

 

6D laser i v Gemini v Brně

23.9.2011

POZOR! Gemini v Brně uvedlo do provozu již třetí 6D laser u nás Schwind Amaris 750S. Jedná se o nejrychlejší, nejpřesnější a nejbezpečnější laser na operace očních vad na světě a 6D lasery provozuje Gemini jako jedná klinika v ČR.
Proč nejrychlejší? Amaris 750 umisťuje na oko za 1 sekundu 750 laserových bodů. Odstranění 1 dioptrie trvá jen asi 1,5 sekundy.
Proč nepřesnější? 6D eye tracker kompenzuje v průběhu operace veškeré mikropohyby oka včetně rotací a náklonů. Proto je laser nejpřesnější a vytváří vysoce kvalitní optiku oka.
Proč nejbezpečnější? V průběhu operace monitoruje tloušťku rohovky bezdotykovou tzv. on-line pachymetrií. Tuto schopnost má náš laser jako jediný v ČR.

 

Léčba keratokonu metodou CXL už za 3 minuty

12.9.2011

Primář Stodůlka provedl ve čtvrtek 8. září na klinice Gemini v Českých Budějovicích operaci metodou CXL za pomoci unikátního přístroje Avedro KXL. Díky tomuto přístroji, který vlastní Gemini jako první v republice a jako jedno z deseti pracovišť ve střední Evropě, se původně třiceti minutový zákrok zkrátí na pouhé 3 minuty. Zákrok je tak pro pacienta šetrnější. Léčba novým přístrojem představuje rychlé a bezbolestné řešení pro pacienty trpící onemocněním rohovky zvaným keratokonus.

 


 

 

Unikátní operace na klinice Gemini

4.8.2011

 

Na oční klinice Gemini ve Zlíně dnes její přednosta a primář MUDr. Pavel Stodůlka provedl unikátní operaci sítnice nejtenčími operačními nástroji, jaké byly zatím v České republice použity. Šlo o tzv. 27G vitrektomii – zákrok, který spočívá v odstranění sklivce tzv. vitrektomem. Jde o ambulantní zákrok, který je prováděn bezstehově a bez nutnosti celkové anestezie. Velikost řezu je menší než 0,4 mm a operace tak poskytuje pacientům výrazný pooperační komfort a rychlé hojení.

 

 

Dr. Pomahač navštívil primáře Stodůlku a kliniku Gemini ve Zlíně

28.7.2011

Běžné čtvrteční a navíc upršené odpoledne zpestřila v Gemini návštěva světoznámého lékaře českého původu Bohdana Pomahače, který si při své návštěvě pana primáře Stodůlky prohlédl i oční kliniku Gemini a její nové špičkové technické vybavení. Dr. Pomahač působí v americkém Bostonu a proslul především první provedenou úplnou transplantací lidského obličeje v USA. Je průkopníkem ve svém oboru a na kontě má již 4 úspěšné úplné transplantace lidské tváře. S primářem Stodůlkou otevřeli dialog o možné spolupráci a diskutovali mimo jiné i na téma očních operací u pacientů po transplantaci tváře.

 

Laser Amaris 750s nově i v Gemini v Praze!

25.7.2011

POZOR! Laserové operace unikátním 6D laserem provádíme nově i na našem pracovišti v Praze. Laser Amaris 750 je nejpřesnější a nejrychlejší laser na operace očních vad na světě. Je vybaven 6D eye trackerem - systémem, který sleduje oko ve všech jeho mikropohybech při operaci frekvencí 1000 skenů za sekundu a umožňuje tak s dosud nevídanou přesností umísťovat laserové pulsy na správné místo na rohovce.

 

Oslavy narozenin pana prezidenta Klause

20.6.2011

V neděli 19.6. se prim. Pavel Stodůlka se svou paní zúčastnili oslavy narozenin pana prezidenta Václava Klause na Pražském hradě. Oslavy se kromě prezidentových příbuzných a jeho nejbližších spolupracovníků zúčastnili např. také houslový virtuos Václav Hudeček, který oslavu uvedl houslovým koncertem, zpěvačka Lucie Bílá, herečka Iva Janžurová a další významné osobnosti českého kulturního a politického života.

 

Primář Stodůlka v pořadu Rendez-vous ze Zlína

13.6.2011

Poslouchejte dnes v 15:05 rozhlasovou stanici Český rozhlas Brno. Hostem pořadu Dany Lipovské Rendez-vous ze Zlína bude pan primář Pavel Stodůlka.http://www2.rozhlas.cz/program/stanice/2011-06-13?st=9

 

Dcera Tomáše Bati s manželem navštívili Gemini

6.5.2011

Oční kliniku Gemini ve Zlíně navštívili další členové rodiny Tomáše Bati. Dcera Tomáše Bati Monica Mary přijela do Gemini s manželem, francouzským lékařem, Régisem Pignalem. Oba dva se nechali vyšetřit panem primářem Stodůlkou a pan Régis Pignal u něj podstoupil implantaci multifokální čočky. Účelem operace bylo, aby pan Pignal nemusel používat brýle. Po samotném panu Tomáši Baťovi, operoval primář Stodůlka i jeho dceru Rosemarie a vnuka Thomase.

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   další