Aktuality

Primář Stodůlka přednášel v Americe o novém laseru VICTUS

25.4.2012

Laserové operace šedého zákalu a laserové operace čočky jsou horkým tématem i na poli oční medicíny ve Spojených státech amerických. Americké oftalmology nadchl také nový femtosekundový laser VICTUS, o kterém (a o zkušenostech s ním) přednášel na kongresu americké oftalmologické společnosti ASCRS v Chicagu právě pan primář Stodůlka. U amerických lékařů se lasery německé výroby těší velmi dobrému jménu.

V současné době je oční klinika Gemini pracovištěm, které má s novým femtosekundovým laserem VICTUS nejvíce zkušeností a nejvíce odoperovaných pacientů na světě. Mezi těmito pacienty byl například i prezident České republiky Václav Klaus.

Nová operace šedého zákalu femtosekundovým laserem je šetrnější, bezpečnější a podstatně preciznější. Jde o předstupeň robotizace na poli očních operací a v malém prostoru oka je tato operace velkým krokem kupředu ve vývoji nových metod a technologií pro oční medicínu. 

 

Další úspěšná operace s umělou rohovkou

11.4.2012

Na klinice Gemini ve Zlíně jsme úspěšně vrátili zrak po několika letech slepoty další pacientce - je jí paní Božena Krejčová z Chotoviny u Tábora. Paní Krejčová byla 5 let slepá, když jí náš operační tým navrátil vidění implantací umělé rohovky bostonského typu. Přejeme tedy paní Krejčové krásný znovu nabytý pohled na svět.

 

Václav Klaus operován ve Zlíně

8.2.2012

Prezident České republiky Václav Klaus přijel k primáři Stodůlkovi 7. února 2012 na operaci šedého zákalu. Jako jeden z prvních pacientů v Evropě byl operován femtosekundovým laserem VICTUS, který umožňuje operovat šedý zákal přesněji a šetrněji než bylo dosud obvyklé klasickou ultrazvukovou metodou. Po úspěšné operaci odcestoval pan prezident zpět do Prahy.

 

První laserová operace šedého zákalu v České republice laserem VICTUS

7.2.2012

Primář MUDr. Pavel Stodůlka provedl v úterý dne 7. února 2012 na oční klinice Gemini ve Zlíně novou převratnou operaci šedého zákalu. Tuto operaci bude oční klinika MUDr. Stodůlky provádět jako první klinika v České republice a na novém femtosekundovém laseru VICTUS jako první v Evropě.

 

Nové prostory kliniky Gemini ve Vídni

25.1.2012

- - -

Oční klinika Gemini ve Vídni zahájila v měsíci lednu 2012 provoz v nových zrekonstruovaných prostorách. Pracoviště Gemini ve Vídni se nachází na prestižní adrese přímo naproti vídeňské opery.

 

Femtosekundový laser Crystal Line v Praze

13.1.2012

Od pátku 13. ledna 2012 se operuje s novým femtosekundovým laserem Crystal Line už i na našem pražském pracovišti. Femtosekundový laser Crystal Line je nejrychlejším a nejjemnějším laserem na operace očních vad. Při operaci zaručuje pacientům komfortní a rychlé ošetření s výborným viděním bezprostředně po operaci.

 

Nový femtosekundový laser Crystal Line

7.12.2011

Ve středu 7.12. jsme v Gemini zprovoznili nový švýcarský femtosekundový laser Crystal Line od firmy Ziemer. Jedná se o nejrychlejší a nejjemnější laser na operace očních vad v současnosti vyráběný. Díky precizní laserové technice má zrak nejvyšší možnou kvalitu. Zlepšení vidění po laserové operaci laserem Crystal Line je velmi rychlé a často již za několik hodin po zákroku pacienti vidí výborně. Gemini oční klinika je jediné pracoviště v ČR, které laser Crystal Line pro operace očních vad provozuje.

 

Oslavy vzniku republiky na Pražském hradě

29.10.2011

Na pozvání pana prezidenta Václava Klause byli pan primář Stodůlka s chotí čestnými hosty recepce na Pražském hradě pořádané 28. října u příležitosti státního svátku České republiky ve Španělském sále.

- - -

 

 

Pan primář Stodůlka v pořadu ČT24 Milénium

5.10.2011

Sledujte dnes v 17:35 na ČT24 pořad Milénium. Pan primář Stodůlka a jeho pacient pan Děcký budou povídat o operaci sklivce nejtenčími nástroji. A pokud nestihnete dnes, můžete se podívat na reprízu v sobotu...

 

6D laser i v Gemini v Brně

23.9.2011

POZOR! Gemini v Brně uvedlo do provozu již třetí 6D laser u nás Schwind Amaris 750S. Jedná se o nejrychlejší, nejpřesnější a nejbezpečnější laser na operace očních vad na světě a 6D lasery provozuje Gemini jako jedná klinika v ČR.
Proč nejrychlejší? Amaris 750 umisťuje na oko za 1 sekundu 750 laserových bodů. Odstranění 1 dioptrie trvá jen asi 1,5 sekundy.
Proč nepřesnější? 6D eye tracker kompenzuje v průběhu operace veškeré mikropohyby oka včetně rotací a náklonů. Proto je laser nejpřesnější a vytváří vysoce kvalitní optiku oka.
Proč nejbezpečnější? V průběhu operace monitoruje tloušťku rohovky bezdotykovou tzv. on-line pachymetrií. Tuto schopnost má náš laser jako jediný v ČR.

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   další