Aktuality

Primář Stodůlka převzal cenu profesora Emilia Campose za inovaci v oftalmologii

21.11.2022

Prezident Italské oftalmologické společnosti Matteo Piovella předal o víkendu 19. až 20. listopadu 2022 v Římě primáři Stodůlkovi cenu profesora Emilia Campose za inovaci v oftalmologii.

 

Oční chirurg Stodůlka přednášel australským kolegům z Brisbane

1.11.2022

Zakladatel sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka přednášel v neděli 30. října 2022 online pro kolegy z Austrálie. Přednáška byla obohacena o praktickou ukázku implantace nitrooční čočky s rozšířeným ohniskem. Tu světoznámý chirurg českého původu implantoval jako první na světě.

 

U příležitosti svátku 28. října bylo očnímu chirurgovi Stodůlkovi uděleno státní vyznamenání

29.10.2022

Na státní svátek 28. října se na Pražském hradě udělovala státní vyznamenání 78 významným osobnostem. Zakladatel sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka obdržel Medaili Za zásluhy o stát v oblasti vědy. Pro českého očního chirurga to není první veřejné ocenění. Před 10 lety jej ocenil Senát Stříbrnou medailí.

 

Na 27. Kongresu Slovenské oftalmologické společnosti přednášel Pavel Stodůlka

24.10.2022

20. až 22. října se v Šamoríně konal 27. ročník kongres Slovenské oftalmologické společnosti. Pavel Stodůlka se kongresu zúčastnil jako přednášející.

 

Primář Stodůlka se v Chicagu zúčastnil nejen konference AAO, ale i benefičního závodu

10.10.2022

Zakladatel očních klinik Gemini navštívil minulý týden Chicago. Právě v tomto americkém městě se konal letošní ročník kongresu American Academy of Ophthalmology.

 

Miláno hostilo 40. kongres ESCRS. Přednášel zde i primář Stodůlka

23.9.2022

40. ročník kongresu ESCRS se konal 16. až 20. září v Miláně. Přednášející přijeli z různých koutů Evropy. Pozvání přijal také oční chirurg a zakladatel kliniky Gemini Pavel Stodůlka. V rámci sympozia prezentoval mimo jiné vysledky studie mikročoček pro korekci presbyopie. Opět se tak potvrdila vysoká úroveň oční medicíny v Česku.

 

Chirurg Stodůlka přijal pozvání do Říma na čestnou lekci pro inovátory

14.9.2022

Italská oftalmologická společnost pozvala zakladatele Oční kliniky Gemini, aby přednášel v Římě na čestné lekci pro inovátory v oftalmologii SOI Emilio Campos Medal Lecture.Je to výjimečná čest pro českého očního chirurga a ocenění českého inovačního přínosu pro oční chirurgii.

 

Mezi přednášejícími na Výročním sjezdu České oftalmologické společnosti byl i oční chirurg Stodůlka

13.9.2022

XXX. výroční sjezd České oftalmologické společnosti se konal 8. až 10. září v Brně. Oční chirurg a zakladatel oční kliniky Gemini byl jedním z přednášejících. Vystoupil hned několikrát s různými tématy.

 

Oční chirurg Pavel Stodůlka přednášel v Austrálii na kongresu AUSCRS

15.8.2022

Oftalmologický kongres, který pořádala Australská společnost kataraktových a refrakčních chirurgů (AUSCRS), se konal 3. až 6. srpna 2022. Mezi přednášejícími byl také oční chirurg a zakladatel klinik Gemini Pavel Stodůlka. Přednášel například o biosyntetické mikročočce pro korekci presbyopie, dále CAPSULaseru pro operace šedého zákalu nebo o výsledcích klinické studie týkající se operace katarakty za použití femtomatrixového laseru s robotický ramenem.

 

Pavel Stodůlka se stal prvním prezidentem organizace AECOS z východní Evropy

16.6.2022

Zakladatel sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka je nejen prvním Čechem, ale současně i prvním lékařem z východní části Evropy v čele prestižní společnosti AECOS. Potvrdilo se tak vysoké renomé české chirurgie ve světě. 

 
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   další