Aktuality

Václav Klaus operován ve Zlíně

8.2.2012

Prezident České republiky Václav Klaus přijel k primáři Stodůlkovi 7. února 2012 na operaci šedého zákalu. Jako jeden z prvních pacientů v Evropě byl operován femtosekundovým laserem VICTUS, který umožňuje operovat šedý zákal přesněji a šetrněji než bylo dosud obvyklé klasickou ultrazvukovou metodou. Po úspěšné operaci odcestoval pan prezident zpět do Prahy.

 

První laserová operace šedého zákalu v České republice laserem VICTUS

7.2.2012

Primář MUDr. Pavel Stodůlka provedl v úterý dne 7. února 2012 na oční klinice Gemini ve Zlíně novou převratnou operaci šedého zákalu. Tuto operaci bude oční klinika MUDr. Stodůlky provádět jako první klinika v České republice a na novém femtosekundovém laseru VICTUS jako první v Evropě.

 

Nové prostory kliniky Gemini ve Vídni

25.1.2012

- - -

Oční klinika Gemini ve Vídni zahájila v měsíci lednu 2012 provoz v nových zrekonstruovaných prostorách. Pracoviště Gemini ve Vídni se nachází na prestižní adrese přímo naproti vídeňské opery.

 

Femtosekundový laser Crystal Line v Praze

13.1.2012

Od pátku 13. ledna 2012 se operuje s novým femtosekundovým laserem Crystal Line už i na našem pražském pracovišti. Femtosekundový laser Crystal Line je nejrychlejším a nejjemnějším laserem na operace očních vad. Při operaci zaručuje pacientům komfortní a rychlé ošetření s výborným viděním bezprostředně po operaci.

 

Nový femtosekundový laser Crystal Line

7.12.2011

Ve středu 7.12. jsme v Gemini zprovoznili nový švýcarský femtosekundový laser Crystal Line od firmy Ziemer. Jedná se o nejrychlejší a nejjemnější laser na operace očních vad v současnosti vyráběný. Díky precizní laserové technice má zrak nejvyšší možnou kvalitu. Zlepšení vidění po laserové operaci laserem Crystal Line je velmi rychlé a často již za několik hodin po zákroku pacienti vidí výborně. Gemini oční klinika je jediné pracoviště v ČR, které laser Crystal Line pro operace očních vad provozuje.

 

Oslavy vzniku republiky na Pražském hradě

29.10.2011

Na pozvání pana prezidenta Václava Klause byli pan primář Stodůlka s chotí čestnými hosty recepce na Pražském hradě pořádané 28. října u příležitosti státního svátku České republiky ve Španělském sále.

- - -

 

 

Pan primář Stodůlka v pořadu ČT24 Milénium

5.10.2011

Sledujte dnes v 17:35 na ČT24 pořad Milénium. Pan primář Stodůlka a jeho pacient pan Děcký budou povídat o operaci sklivce nejtenčími nástroji. A pokud nestihnete dnes, můžete se podívat na reprízu v sobotu...

 

6D laser i v Gemini v Brně

23.9.2011

POZOR! Gemini v Brně uvedlo do provozu již třetí 6D laser u nás Schwind Amaris 750S. Jedná se o nejrychlejší, nejpřesnější a nejbezpečnější laser na operace očních vad na světě a 6D lasery provozuje Gemini jako jedná klinika v ČR.
Proč nejrychlejší? Amaris 750 umisťuje na oko za 1 sekundu 750 laserových bodů. Odstranění 1 dioptrie trvá jen asi 1,5 sekundy.
Proč nepřesnější? 6D eye tracker kompenzuje v průběhu operace veškeré mikropohyby oka včetně rotací a náklonů. Proto je laser nejpřesnější a vytváří vysoce kvalitní optiku oka.
Proč nejbezpečnější? V průběhu operace monitoruje tloušťku rohovky bezdotykovou tzv. on-line pachymetrií. Tuto schopnost má náš laser jako jediný v ČR.

 

Léčba keratokonu metodou CXL už za 3 minuty

12.9.2011

Primář Stodůlka provedl ve čtvrtek 8. září na klinice Gemini v Českých Budějovicích operaci metodou CXL za pomoci unikátního přístroje Avedro KXL. Díky tomuto přístroji, který vlastní Gemini jako první v republice a jako jedno z deseti pracovišť ve střední Evropě, se původně třiceti minutový zákrok zkrátí na pouhé 3 minuty. Zákrok je tak pro pacienta šetrnější. Léčba novým přístrojem představuje rychlé a bezbolestné řešení pro pacienty trpící onemocněním rohovky zvaným keratokonus.

 


 

 

Unikátní operace na klinice Gemini

4.8.2011

 

Na oční klinice Gemini ve Zlíně dnes její přednosta a primář MUDr. Pavel Stodůlka provedl unikátní operaci sítnice nejtenčími operačními nástroji, jaké byly zatím v České republice použity. Šlo o tzv. 27G vitrektomii – zákrok, který spočívá v odstranění sklivce tzv. vitrektomem. Jde o ambulantní zákrok, který je prováděn bezstehově a bez nutnosti celkové anestezie. Velikost řezu je menší než 0,4 mm a operace tak poskytuje pacientům výrazný pooperační komfort a rychlé hojení.

 

 
Strana: předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další